Bilgisayar takip ve izleme yazılımı - SmartRuling
SmartRuling Ana Sayfaya gider ...

Web tabanlı Bilgisayar izleme ve takip yazılımı

 

Uzaktan Bilgisayar takip :

Çoklu Ekran (Multi screen) özelliği sayesinde tüm Bilgisayarları tek bir ekrandan kolayca izleyebilir , raporlarına erişebilirsiniz. Pratik kısayol tuşları ile kolaylıkla bilgisayarları kontrol edebilirsiniz.

Kullanıcı verimlilik grafikleri

Kullanıcı Verimlilik grafikleri :

SmartRuling®, bilgisayar ağınızdaki tüm bilgisayarların (kullanıcıların) verimliliklerini, anlaşılması çok kolay özet grafik raporlarla günlük, haftalık, aylık periyotlara göre anlık olarak size sunabilir.

cep telefonu takip

Windows Kısıtlamaları :

SmartRuling® ile kullanıcıların sistem ayarlarını değiştirmelerini, cd, usb flash bellek gibi tüm harici cihazları bilgisayarlara bağlamalarını engelleyebilirsiniz.

Uzaktan Ip Santral Takibi :

SmartRuling® ile şirketinizdeki IP Santralinizi, uzaktan, bulut sunucular üzerinden takip edebilmenizi sağlar. Gelen Giden tüm görüşme kayıtlarını yedekleyebilir, dilediğiniz yer ve cihazdan yeniden erişebilirsiniz.

ip kamera takip

Web Site Kısıtlamaları :

SmartRuling® ile dilediğiniz web sitelerini dilediğiniz zaman aralıklarında dilediğiniz kullanıcılara yasaklayabilirsiniz.

mobil cihazlardan takip

Mobil Cihazlardan Erişim :

SmartRuling® kontrol paneline, internet bağlantısı ve tarayıcısı olan her türlü cihaz üzerinden erişebilir, ağınızı ve pc lerinizi izleyebilir, yönetebilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA VE BİLGİLENDİRME ;
Çalışanların Bilgisayarlarını izlemek ve kayıt altına almak yasal mı ?

İşverenin bilişim sistemlerini kullanımını denetleme ve izleme hakkı, hukuki olarak 4857 sayılı İş Kanununun 25/2-b-e maddesince işverenin lehine, "en önemli haklardan biri olan denetim yetkisini dilediği şekilde kullanabilir" denilerek düzenlenmiştir.

5651 Yasası Gerekleri ve zorunlulukları

5651 Internet yasası gereği, kullanıcılara Internet bağlantısı sağlayan ve dağıtan gerçek yada tüzel kurum ve kuruluşların, içeriği sakıncalı sitelere girişin engellenmesi için önleyici tedbirler alma zorunlulukları bulunmaktadır. SmartRuling 5651 nolu yasaya uygun şekilde içerik filtrelemesi yapabilen bir uygulamadır.

26687 Sayılı Yönetmelik Gereği İç IP loglarının saklanması

5651 nolu yasanın ek yönetmeliği gereği gerçek ve tüzel kişiler ağlarındaki Bilgisayarların iç ip loglarını 1 yıl süre ile kendi sistemlerinde saklamak zorundadırlar. Gerek duyulduğunda İç IP Loglarının verilememesi halinde kurum veya kuruluşa 3.000 TL. ile 15.000 TL. arasında idari para cezası verilebilmektedir.

5846 Sayılı Kanun gereği firmanız veya kurumunuz ağır bedeller ödemek zorunda kalabilir.

Bilgisayar yazılımları, FSEK (Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu), Türk Ceza Kanunu'nun "Bilişim Alanında Suçlar" başlıklı bölümü ve Türk Ticaret Kanunu ile korunur. Yazılım telif haklarını ihlal edenler, 150.000 TL'ye kadar ağır para cezası; 4 yıla kadar paraya dönüştürülemeyen hapis cezası; 3 yıla kadar meslekten men; çoğaltmada kullanılan veya kopya yazılımların yüklenmiş olduğu bilgisayar ve cihazlara el konulması gibi yaptırımlarla karşı karşıyadır.

İlgili Yasanın tam metnine Bu Kısayoldan, Konu hakkında daha detaylı bilgiye ise Bu Kısayoldan ulaşabilirsiniz.

Markalar