Sık Sorulan Sorular - SmartRuling
SmartRuling Ana Sayfaya gider ...

SIK SORULAN SORULAR

Kurulum ve Kullanım esnasında sıklıkla sorulan sorular.

SmartRuling Hakkında sık sorulan Sorular

SmartRuling uygulamasını teknik servise ihtiyaç duymadan kurabilirmiyiz ?

SmartRuling uygulaması özellikle kolay kurulumu ve kullanımı ile öne çıkan bir uygulamadır. Çok az bilgisayar kullanım bilgisine sahip birisi bile rahatlıkla kurabilir. SmartRuling hesabı oluşturmak sadece bir kaç saniyedir. Tıpkı mail hesabınıza giriş yapar gibi sistem yönetim sayfasına kolaylıkla giriş yapar ve tüm ağınızı kontrol edebilirsiniz. Client (İzlenecek, takip edilecek pc) Pc lere uygulamanın kurulması yalnızca 20-30 saniye kadar sürecektir.

Şirket dışındayken de şirket Pc lerini izleyip kontrol edebilirmiyiz ?

SmartRuling programı kurulu olan her bilgisayarı dünyanın neresinde olursanız olun rahatlıkla izleyebilir, kontrol edebilir ve raporlarına ulaşabilirsiniz. Üztelik izleyeceğiniz Pc lerin açık olması gerekmeden.

Smart Ruling uygulaması sınıfındaki diğer yazılımlardan çok daha farklı bir teknoloji ile yazılmıştır ve siğer tüm yazılımlardan üstündür. Uygulamayı bu denli üstün kılan ise, bilgisayarlarınızı ağınızın dışında olsanız bile web tabanlı kontrol panelinden ve üstelik dilediğiniz cihazdan (Cep telefonu, laptop, tablet gibi) bağlanarak kontrolü sağlayabilir, şirket bilgisayarlarınıza ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı ekran kayıtlarını ne kadar süreyle tutabiliyoruz ?

Terminal Bilgisayarınızın HDD (sabit disk) sürücüsü kapasitesin de kayıt yapabilirsiniz. Offline kayıt dediğimiz Bilgisayar kapalıyken de kayıt yapma imkanı sağlayan cloud sunucularımızda ise 30 gün süre değişken zamanlarda ekran kaydı tutulmaktadır.

Ürünü satın almadan önce denememiz mümkün mü ?

Elbette mümkün, ürünümüzü hiç bir ücret ödemeden 10 cihazda (Bilgisayar, Android işletim sistemine sahip tablet ve akıllı telefon) 15 gün boyunca tam sürüm olarak bütün özelliklerini; 15 gün sonra ise Ücretsiz sürüm ile sınırsız sayıda cihazda (tablet, akıllı telefon ve bilgisayar da) dilediğiniz süreyle kullanabilirsiniz.

Bu ürün ile çalışanların verimliliklerini nasıl görebileceğiz ?

Ürün, tasarımı gereği bilgisayar başındaki kişilerin tüm kullanım detaylarını sizin kolayca anlayacağınız bir rapor ile sunmak üzere tasarlanmıştır. Kullanıcıların hangi pencerede ne kadar süre çalıştıkları, ne kadar bekleme yaptıkları, bilgisayarın ne kadar süredir açık olduğu ve ne kadar süredir beklemede olduğu gibi çok detaylı raporlar sunar. Böylece sizin çalışıyor olarak bildiğiniz bir kullanıcının gerçek anlamda çalışıp çalışmadığı, neler ile meşgul olduğu şeyleri hem görüntülü olarak hemde anlaşır raporlar ile belirli beriyodlarda takip edebilir ve bunları ayrıca dışarı aktararak kayıtları saklayabilirsiniz.

Yasal olarak çalışanların bilgisayarlarını görüntülü olarak izleyebiliyormuyuz ?

Çalışanların bilgisayarları eğer şirket malı ise bütün hak ve tasarruflar o malın sahibine aittir. Yani çalışanların bilgisayarlarının faturası kimin üstüne ise o kişi dilediği yazılımı kurmakta ve takip etmekte serbesttir. Ayrıca çalışan ve işveren arasındaki sözleşmede yazması zorunlu değildir.

Hatta kanunen 5651 yasası ve 26687 nolu yönetmeliğe göre iş veren çalışanların bilgisayarını takip ve bir takım tedbirler ile kötü içerikli sitelere girmemeleri konusunda, telif hakkı olan bir takım yayınları bilgisayarlara indirmemeleri konusunda direkt sorumludur. Bundan dolayı ki kanunen zor duruma düşmemeniz için zaten iş veren olarak bu tip kayıt ve log sistemleri kurmak ve önlemlerini almak mecburiyetindesiniz.

Yasal zemin hakkında çok daha detaylı Bilgi için buraya tıklayınız.

5651 Yasasına ve ilgili yönetmeliğe nasıl ulaşabiliriz ?

5651 internet yasasına ve iligli yönetmeliğe aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

26687 Sayılı Yönetmeliğe buraya tıklayarak erişebilirsiniz.
5651 Sayılı Kanun metnine erişmek için buraya tıklayınız.

Haberiniz olmadan hapis cezası ile karşılaşabileceğinizi biliyormusunuz ?

Yasa gereği İş verenler çalışanlarınızın internet te yaptıkları her türlü davranıştan sorumludur. Çünkü bir personeliz internet te telif haklarına aykırı bir şekilde film, mp3, yasa dışı yazılım indirdiğinde bunu hangi perseonelin yaptığını bilemeyeceğiniz için yasalar karşısında siz sorumlu tutulursunuz. Telif hakları yasasıda oldukça ağır yaptırımlar içermektedir(tek bir mp3 şarkısı için harddisk başına 150 bin Türk lirası ve 2,5 yılhapis cezası).

SmartRuling kullandığınız da Yasalar karşısında güç durumlara düşmezsiniz. Hangi personelin hangi saatte neler yaptığının bütün kayıtları olduğu için yasal olmayan bir durum karşısında şirketinizi bu zor durumdan kurtaracaktır.

Birden fazla yönetici tanımlayabiliyormuyuz ?

SmartRuling uygulamasında dilediğiniz kadar yönetici tanımlayabiliyorsunuz. Hangi yöneticinin programın hangi özelliklerini görebileceğini düzenleyebiliyorsunuz. Örnek olarak bilgisayarların ekranlarını yalnız siz görebiliyorken, IT uzmanı personeliniz ekranları izleyemez ama tüm kuralları görebilir ve değiştirebilir şeklinde yeni kurallar oluşturabiliyorsunuz.

Personel ekranlarının izlendiğini fark eder mi ? Bilgisayarı yavaşlatır mı ?

SmartRuling uygulaması tamamen gizli olarak çalışır ve çalıştığı bilgisayarda hiç bir ikon yada görsel bir şey bulundurmaz. Çalıştığı bilgisayarda hiç bir şekilde ram bellek ve CPU da % 4 ün üzerine çıkmayacaktır. Bu rakamlar da bu tip bir yazılım için çok üst seviye performans demektir.