Bilgisayar verimlilik tanımları - SmartRuling
SmartRuling Ana Sayfaya gider ...

Kullanıcı verimlilik tanımlamaları

Grublara veya kullanıcılara ayrı ayrı verimlilik tanımlamaları yapabilirsiniz.

Kullanıcı verimlilik tanımlamaları

Kullanıcı verimlilik tanımlamaları

Bilgisayarlarda kullandığımız her program ve pencerelerin başlık (Title) dediğimiz kısımlarında detaylı bilgi verirler. SmartRuling yazılımı özel geliştirilmiş bir yöntem ile, kullanıcının bulunduğu her pencerede ki bu detay bilgileri alarak sizin önceden belirlediğiniz tanımlara göre verimlilik analizleri çıkartır.

Siz eğer bir kullanıcının verimlilik tanımlarını yapmak istiyorsanız o kullanıcının SmartRuling raporlar altındaki aktivite raporuna girmeniz gerekir. Bu raporlarda kullanıcının bilgisayarda yaptığı tüm işlemler ve süreler bu raporda mevcuttur. Bu raporda kullanıcı için verimli veya verimsiz olarak gördüğünüz bir başlık yada uygulamayı işaretlemeniz mümkündür. Siz bir uygulamayı yada başlığı verimsiz olarak işaretlediğiniz de bundan sonra ki tüm raporlarda sizin belirlediğiniz şekilde tanımlanacaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken durum ise, başlık dediğimiz alanın her zaman öncelikli olmasıdır. Yani siz bir uygulamayı tamamen verimsiz işaretleyebilirsiniz ancak başlık kısmında verimli bir sözcük ekleyebilirsiniz, böylece program genel olarak verimsizdir ama sizin seçtiğiniz başlık cümlesi geçtiğinde bu çalışma süresi verimli olarak işaretlenir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken durum ise başlık kısmında ki verimli veya verimsiz işaretlemelerinde cümlenin yada öbeğin tamamını değil de jenerik kelime veya kelime grubunun seçilmesi gerektiğidir. Örneğin; kullanıcının bir başlığında "Facebook Candy Crash oyunu" geçiyor ise ve siz bu başlığı verimsiz olarak işaretlemek istiyorsanız sadece " Facebook" kısımını veya sadece "Candy Crash" kısmını işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Verimlilik tanımlamalarını bir gruba, ağınızda ki tüm Bilgisayarlara veya her Bilgisayara ayrı ayrı uygulamanız mümkündür. Ancak kural uygulama konusunda SmartRuling uygulaması belirli kısıtlamalar getirebilmektedir. Buradaki kural uygulama sayısı sınırsız değildir. Bundan dolayı kullanıcıların kurallarını uygularken seçici ve sadece gerekli kuralları uygulamaları tavsiye edilir.